Petice za zachování hranic pro záchranu života předčasně narozených dětí

Pan ministr zdravotnictví Leoš Heger nedávno navrhl diskutovat, od kdy se vyplatí bojovat za záchranu života nedonošených dětí. Chce přimět odborníky, aby se nad hranicí mezi životem a smrtí víc zamysleli. Podle Leoše Hegera by se mělo zvážit, jestli se mají zachraňovat miminka i pod oficiální, uměle vytvořenou hranicí pro přežití. Ta je u nás ve 24. týdnu těhotenství. „Problém je, že jestliže medicína jde níž a snaží se zachraňovat ještě méně zralé děti, tak někdy některého toho novorozence zachrání, ale je to velmi náhodná záležitost. Je to nejenom strašně drahé, ale ty děti jsou do života hrozně poškozené,“ podotkl ministr (citováno podle http://www.ct24.cz/domaci/120110-nedonosena-miminka-kde-je-hranice-pro-jejich-zachranu/).

Neonatologové a porodníci ovšem tvrdí (čímž se vlastně do nabízené diskuse zapojili, a tak de facto panu ministrovi vyhověli 🙂 ), že se vyplatí zachraňovat i děti, které se narodí pod oficiální hranicí zivotaschopnosti – ročně jich přežije několik desítek.

Nakolik se záchrana nedonošených dětí opravdu vyplatí, se panu ministrovi pokusil spočítat v Britských listech pan Karel Dolejší. A taky že mu to v článku Roďte rozpočtově odpovědně spočítal.

Petice za zachování hranic pro záchranu života předčasně narozených dětí, kterou připravilo občanské sdružení Nedoklubko (jeho cílem je pomoc předčasně narozeným dětem a jejich rodičům), se nachází na adrese

http://nedoklubko.cz/2011/04/07/petice-za-zachovani-hranic-pro-zachranu-zivota-predcasne-narozenych-deti/

Kdo se s jejím textem ztotožňuje, může ji tam na uvedené adrese podepsat (nebo si stáhnout a vytisknout petiční arch a podepsat ho takto „papírově“).

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Petice, Politika a podobné jevy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Petice za zachování hranic pro záchranu života předčasně narozených dětí

  1. Milan Durchan napsal:

    Ten Dolejší ale nechápe, že ty 4 melouny nepůjdou do zdravotnictví, ale třeba na armádu. Zatímco ten milión z každého prcka, který se ušetří, tak ten se dá dát třeba na léčbu rakoviny prsu ženských v jeho příbuzenstvu. Tak spíš měla potratit matka toho zabedněnce Dolejšího. Aspoň tak to vidím já.

    • Miloš Hlávka napsal:

      To sice může být pravda, ale řekl bych, že právě tohle je problémem těch, kdo sestavují rozpočet a rozhodují o tom, že takto získané peníze půjdou „třeba na armádu“ a ne do zdravotnictví. Ono totiž „stejně dobře“ lze „vhodným přeskupením“ přesunout ze zdravotnictví na armádu (nasazovanou pokud možno na opačném konci světa, kde nám nemůže tolik ublížit 🙂 ) i ty peníze, které byly ušetřeny „nezachráněním“ těch nedonošených prcků. A ženy nemocné rakovinou prsu si budou moci „klidně“ zemřít tak jako tak…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s