Přidávám odkaz na duo Christoph & Lollo

Do odkazů na pravé straně tohoto blogu přidávám odkaz na písničkářské duo Christoph & Lollo (Christoph Drexler a Lollo (Lorenz) Pichler) z Vídně. Česká Wikipedie o nich cudně mlčí, německá se o nich zmiňuje – řekněme – středně obšírně, anglická stručně, norská rovněž. Jiné jazykové verze Wikipedie o nich zřejmě rovněž mlčí (nebo nejsou v pořádku odkazy přes interwiki – ale myslím, že spíš opravdu není na co odkazovat).

Přitom si myslím, že jejich písničky by mohly mít co říci. Pravda, je tu něco jako jazyková bariéra (meine Deutsche Sprache ist keine Deutsche Sprache), ale ta v domě mezisíťové není tak úplně nepřekonatelná. Stačí si najít někde v Mezisíti texty jejich písniček, ty rovnou prohnat nějakým tím mezisíťovým překladačem a to by v tom byl čert (ne-li přímo Lucifer), abychom neměli aspoň trochu ánung, o čem to ti dva pějí. Pravda, ty texty radši netahejte z jejich oficiálního webu – tam najdete skeny rukopisů, tedy přímo škrabopisů (odkaz na což se sice také dá do jazykového překladače zadat, ale troufám si tvrdit, že s nulovým výsledkem). Ale když trochu zabrousíte do nějakého vyhledávače (doporučuji duckduckgo.com, v případě, že budete hledat i na serverech v Matičce Rusi, též yandex.ru) a zadáte si „Christoph & Lollo – lyrics“ či tak nějak podobně, k textům v čitelné podobě se nějak dostanete. A pak hurá na strojový překlad (translate.google.com, translate.yandex.ru, možná ještě něco). Sice vám z toho vyleze něco jako – jak by řekl Karl May – „Massa Bobs’s češťyn“, ale k jakémus-takémus porozumění, o čem písnička je, to stačí.

Takže: co takhle Diese Stadt (Toto město)?

Pěkně se to poslouchá, ne? Text najdete například zde: https://primanota.ru/christoph-und-lollo/diese-stadt-chords.htm (včetně akordů). Živák téže písničky najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=pR_ROBxiXIM. Text této písničky najdete také zde: http://www.jooov.net/text/169824021/Christoph__Lollo-Diese_Stadt.htmls

No a jelikož máme Vánoce na krku (Tak jestlipak je všechno vysmejčeno, poklizeno, nakoupeno, napečeno,…? Uff! 😦 ), co takhle něco vánočního? https://primanota.ru/christoph-und-lollo/weihnachten-chords.htm.

Případně písnička Brüste (Prsa) je zde: https://www.youtube.com/watch?v=ldCmQNN82Ok

U tohohle jsem text nenašel, třeba časem někde bude (případně škrabopis na oficiálním webu tohoto dua).

A co takhle trošku té Demo-grácie? Tedy Demokracie? Jak je libo:

A text najdete třeba tady: https://www.paroles-musique.com/eng/Christoph_and_Lollo-Demokratie-lyrics,p040698680

A ještě něco o islá-á-á-á-mu:

Text, jak vidno, běží na dolní straně videa… Ale najdete ho – hezky pohromadě – i zde: https://www.musixmatch.com/lyrics/Christoph-Lollo/Islamlied  .

A na závěr? Co takhle jeden song o jednom skokanovi na lyžích? A to přímo o moravském skokanovi na lyžích? Ano, Christoph und Lollo napsali písničku o lyžaři Jakubu Sucháčkovi – a najdete ji zde:

Text je pohromadě například zde: https://primanota.ru/christoph-and-lollo/suchacek-chords.htm

Není škoda, že to tady v rádiu nehrají? Každopádně přeji příjemný poslech. A pakliže se Vám to nebude líbit, holt ne všichni máme stejný vkus… 🙂

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář k příspěvku

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.