Ne českým zbraním do Jemenu!

Tímto se přidávám ke kampani české sekce Amnesty International, která požaduje zastavení vývozu českých zbraní do zemí, které se účastní války v Jemenu.

Zbraně do Jemenu? Neděkuji, nechci.

Proč?

Tento týden v Brně proběhne zbrojařský veletrh IDET a já, stejně jako další účastníci a účastnice této akce tímto vyjadřuji nesouhlas s vývozem českých zbraní do zemí, které se podílejí na konfliktu v Jemenu. V tomto konfliktu jsou tyto zbraně používají i proti civilistům. Svůj nesouhlas jsem už dříve dal najevo podpisem petice (připojit se je možno zde: https://www.amnesty.cz/news/4427/jemen-spojene-arabske-emiraty-bezohledne-zasobuji-ozbrojence-zbranemi-i-temi-z-ceska), a nyní jsem tak učinil i vlastní tváříle i vlastní tváří.

Česká sekce Amnesty International vyzvala ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby okamžitě zastavil vývoz zbraní do zemí, které se účastní války v Jemenu. Na podporu tohoto požadavku jsem nahrál svou fotku na web AI, kde byla použita k vytvoření fotokoláže s výše uvedeným požadavkem. Možnost připojit se stále existuje (kampaň začala dnes), a to na následující adrese: https://www.amnesty.cz/ne-zbranim. Aplikace vytvoří i „osobní“ profilovku, kterou lze dále sdílet, například na Fakebooku či jiných podobných sítích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení, Petice, Politika a podobné jevy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář k příspěvku

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.