PF 2020

Všem čtenářům a čtenářkám tohoto blogu, jakož i jejich blízkým i dalekým přeji vše nejlepší do roku 2020; vedle přání z obrázku samozřejmě zdraví, štěstí, soulad s okolím a vědomí sounáležitosti s celým vesmírem. Atd.

Stoupencům víry Bahá’í přeji rovněž vše nejlepší ke svátku Devatenáctého dne měsíce Šaraf (http://www.calend.ru/holidays/0/0/931/ kalendář Bahá’í se skládá z devatenácti měsíců po devatenácti dnech + 4 až 5 mezikalendářních dnů – https://cs.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1%E2%80%99%C3%AD_kalend%C3%A1%C5%99).

Rovnou dodávám, že lunární (či přesněji lunisolární) Nový rok podle tradičního vietnamského (Tết Nguyên Đán) či čínského (农历新年 , 農曆新年) kalendáře, který v roce 2020 připadá na sobotu 25. ledna. Tudíž rovnou blahopřeji i k tomuto svátku.

Soubor s přáním je  zmenšen z důvodu úspory místa (prostor vyhrazený pro tento blog není zcela neomezený). Přáníčko v nezmenšené podobě jsem opět umístil do „mraku“ služby mail.ru, lze je najít v adresáři https://cloud.mail.ru/public/BLhR/ziH1Qk8Cm – a umístil jsem tam i „zdrojový“ soubor ve formátu xcf, který je editovatelný v GIMPu (Lze jej  tedy použít k výrobě pfka vlastního, nejlépe podle licence CC BY 4.0). V tom adresáři / složce je i vánoční a velikonoční přáníčko z letošního roku a také pfko a vánoční přáníčko loňské. Kdo by chtěl jen podkladovou fotku, může ji nalézt zde: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zuggers-2013-07-14-Obr03-RuinaFary.JPG – čímž jsem prozradil, kdy a kde byla fotka pořízena. Více o místě v němčině lze nalézt zde: http://lainsitz.prinzeps.com/lainsitz/luznice2/zuggers.htm .

V PFku je použit citát z písně Муравейник (Mraveniště), které vyšlo na desce Чёрный альбом (Černé album) v roce 1990, už po Cojově smrti (zabil se při autonehodě 15. srpna 1990). Píseň je možné stáhnout ve formátu mp3 například na adrese https://ipleer.com/q/%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80+%D1%86%D0%BE%D0%B9+%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA/ (je zde několik verzí, včetně akustické sólové). Případně se lze podívat na klip zde:

Кино – Муравейник (Kino – Mraveniště)

Nebo jiný lze vidět zde:


Text písně lze nalézt na řadě různých míst, například zde https://xn—-itbbmhumoddd.xn--p1ai/muravejnik-viktor-coj.html – zde i s anglickým překladem, ale jeho kvalitu jsem v podstatě nekontroloval. Podobně jiný anglický překlad zde: http://ru.motolyrics.com/viktor-tsoi/muraveynik-lyrics-english-translation.html . Totéž platí o německém překladu, který lze spolu s originálem nalézt zde: http://ru.motolyrics.com/viktor-tsoi/muraveynik-lyrics-german-translation.html , turecký překlad existuje zde: http://ru.motolyrics.com/viktor-tsoi/muraveynik-lyrics-turkish-translation.html ,  francouzský zde http://ru.motolyrics.com/viktor-tsoi/muraveynik-lyrics-french-translation.html .

Raritka: tatáž píseň ve vietnamštině (akorát že je výrazně, téměř k nepoznání, pomalejší než originál):

Cojovo Mraveniště ve vietnamštině

Pro překlady přání šťastného nového roku do jazyků, které neovládám (tedy pro jejich drtivou většinu), jsem použil internetový slovník http://glosbe.com (přesněji: učinil jsem tak učinil už v předchozích letech, takže teď už opisuji z předchozích přání), zčásti jsem využil (hlavně pro kontrolu) překladač Yandexu (translate.yandex.com (anglické rozhraní), translate.yandex.ru (ruské) či translate.yandex.ua (ukrajinské)).


Příspěvek byl publikován v rubrice Přání, Uncategorized se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na PF 2020

  1. Pingback: PF 2020 | Nový Knín

Zde je možno zanechat komentář k příspěvku

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.